יחסי אנוש בין עובדים

יחסים בין עובדים במשרדים

לא תמיד אנשים מבינים את החשיבות הגדולה ליחסי אנוש בין עובדים.  לעיתים אפילו לא מבינים שעל מנת שיהיו יחסי אנוש בין עובדים, אינטראקציה, אנחנו צריכים לפעול. כמנהלת של משרדים להשכרה אני יכולה להעיד כי אינטראקציה לא נוצרת רק מכמיה שיש בין בני אדם, חיבור אפשר ליצור באופן מכוון ורצוי ליצור אותו במידה ורוצים אווירת עבודה מקצועית, נעימה ומכבדת.

יש שיגידו כי במציאות העכשווית יחסי אנוש פחות נחוצים, מכיוון שממילא אנו עובדים מול המחשב, אך מחקרים מראים כי יחסי אנוש בין עובדים אכן נחוצים בין אם עובדים מול מחשב ובין אם לאו.

סיבה חשובה ליצירת יחסי אנוש היא תוצאות משופרות בעבודה.
כאשר יש אינטראקציה בין עובדים הם יכולים לשתף אחד את השני ברעיונות חדשים, בשיפורים של עבודות, לתזכר אחד את השני בדדליינים שקשורים לעבודה.

מה קורה במידה ואתם מרגישים שאתם אנשים פחות חברותיים? הסירו דאגה מליבכם, אתן לכם כמה טיפים חשובים לשיפור יחסי האנוש שלכם עם הקולגות שלכם.

* הטיפ הכי חשוב, היו עצמכם – אין טעם בהצגות. כאשר אדם מציג את עצמו באור שונה ממי שהוא, הוא מונע מסביבת העבודה שלו להרגיש בנוח לגשת אליו ולהיפתח בפניו. מקום העבודה שלכם יניב יותר פירות כאשר האנשים שעובדים בו מציגים את עצמם כפי שהם.

*לשון הרע לא מדבר אלי – הימנעו מריכולים. ריכולים בדרך כלל לא נשארים בסוד. ריכולים עלולים ליצור השפעה על עובדי המשרד ולגרום להתפלגות, דבר אשר משפיע על היתרונות של יחסי אנוש בין עובדים.

*פרגנו! – כמה שיותר מילים טובות על עבודתו של אחר, פרגנו לקולגות שלכם, כך בעצם תיצרו את הטיפ הבא.   

*חיוכים– לאלו שלא יודעים, חיוכים פותרים בעיות! תחייכו כמה שיותר, כאשר אדם מחייך הוא מקרין רוגע לאנשים אחרים, מקרין כנות. אתם מבקשים משהו? בקשו אותו בחיוך ובנועם ואף אחד לא יגיד לכם לא, ולא רק זה, יעשו את הבקשה שלכם בכייף.

כעת, הגיע הזמן ליישם את הטיפים ולספר לנו איך האווירה בסביבת העבודה שלכם! 

לחצו כאן בחזרה לעמוד הראשי של האתר.

WORK-PLACE

שאלות? דברו איתנו